27 sierpnia 2015

Wynajem kwater w Legionowie

Gdy gros inwestorów zajmujących się wynajmem nieruchomości, kieruje swoją ofertę do tradycyjnego klienta (rodzin, studentów czy pracujących singli), niektóre firmy specjalizują się w obsłudze innego typu klientów.

Tradycyjny wynajem nieruchomości, czyli długoterminowy i z comiesięcznym czynszem, oznacza dla wynajmującego, że musi sobie poradzić z liczną konkurencją, zwłaszcza w dużych miastach. Konkurencja taka obniża zwrot z inwestycji w mieszkanie. Dlatego istnieją na rynku firmy, które stworzyły inny model biznesowy w branży wynajmu nieruchomości.

Wynajem pokoi pracowniczych

Ciekawym sposobem wynajmu nieruchomości jest oferowanie kwater w standardzie pracowniczym. Kwatery takie są oferowane głównie robotnikom sezonowym czy firmom budowlanym, którym w mniejszym stopniu zależy na standardzie i wygodzie a w większym na jak najniższej cenie. Pracownicy budowlani wolą być zakwaterowani po kilku w pokoju, dzięki czemu płacą mniej a nadwyżka zostaje im w kieszeni. Standard mieszkania zbytnio ich nie obchodzi, gdyż i tak w mieszkaniach spędzają tylko noce, całymi dniami pracując na mieście. Na weekendy natomiast najczęściej zjeżdżają do domów. Dla osób, które oferują takie mieszkania na wynajem niska cena wynajmu jest rekompensowana przez dużą ilość osób zakwaterowanych w pokojach.

Artykuł inspirowany firmą LOCUM z Legionowa – hotel Legionowo


Tytuł: Wynajem kwater w Legionowie


Comments are closed.